КНП КОР «Київський обласний перинатальний центр» починає свою історію у квітні 1997 року, саме у цей час був створений Обласний Центр охорони здоров’я матері та дитини.

  • Згідно з наказом по Управлінню охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації № 50 від 19.03.1997 року.

ВИТЯГ: «На виконання Національних програм «Діти України, «Планування сім’ї» та подальше удосконалення спеціалізованої допомоги вагітних жінкам з екстрагенітальною та акушерською патологією, покращення медичної допомоги новонародженим згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України № 4 від 05.01.1996 року «Про реорганізацію та забезпечення медичної допомоги новонародженим в Україні».

Утворити на базі існуючого пологового будинку Київської обласної клінічної лікарні обласний Центр охорони здоров’я матері та дитини в місті Києві по наданню вузько-спеціалізованої висококваліфікаційної допомоги вагітним з екстрагенітальною і акушерською патологією та дітям.

У складі Центру ввести пологовий будинок на 100 материнських і 100 неонатологічних ліжок, гінекологічне відділення на 50 ліжок в тому числі 10 ліжок дитячої гінекології, відділення планування та медико-генетичне відділення, консультативних акушерсько-гінекологічних кабінетів поліклінічного відділення Київської обласної клінічної лікарні».

  • Та на виконання Розпорядження голови обласної облдержадміністрації від 07.04.1997 року № 189 «Про додаткові заходи виконання програми «Діти України»:

ВИТЯГ:

«Створити Київський обласний Центр охорони здоров’я матері і дитини (далі – Центр) на базі та за рахунок чисельності будинку Центру планування сім’ї, медико-генетичного Центру та консультативних акушерсько-гінекологічних кабінетів поліклінічного відділення Київської обласної лікарні № 1, що виділяються зі складу цієї лікарні. […]. Центр є правонаступником пологового будинку, Центру планування сім’ї, медико-генетичного Центру, консультативних акушерсько-гінекологічних кабінетів поліклінічного відділення Київської обласної лікарні №1».

/Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 29 травня 1997 року № 277/.

Новостворений обласний Центр почав функціонувати 01.04.1997 р.

У 2019 році Центр був реорганізований:

  • 19 грудня 2019 року Київською обласною радою сьомого скликання затверджено рішення від 25.07.2019 № 609-29-VII «Про реорганізацію КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ МАТЕРІ І ДИТИНИ» шляхом перетворення в КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР».

КНП КОР «Київський обласний перинатальний центр» сьогодні – це лікувально-профілактичний заклад III рівня надання спеціалізованої висококваліфікаційної медичної допомоги вагітним з акушерською та екстрагенітальною патологією, роділлям та породіллям, новонародженим та гінекологічним хворим.

90% пацієнток Київського обласного перинатального центру – це жінки, які страждають екстрагенітальними патологіями і важкими захворюваннями. Саме тому ведення вагітності у Київському обласному перинатальному центрі відбувається під наглядом професійного медичного персоналу. Бригада медиків чергує цілодобово. Тут функціонують:

  • пологове відділення з індивідуальними пологовими залами,
  • перше акушерське відділення сумісного перебування матері і дитини,
  • друге акушерське відділення сумісного перебування матері і дитини,
  • відділення екстрагенітальних захворювань та акушерської патології,
  • гінекологічне відділення з малоінвазивними технологіями,
  • відділення анестезіології та інтенсивної терапії,
  • відділення постнатального догляду новонароджених,
  • відділення інтенсивної терапії та II етапу виходжування новонароджених,
  • поліклінічне відділення медичної генетики та планування сім’ї з лабораторією,
  • клініко-діагностична лабораторія,
  • бригада екстреної медичної допомоги.

Відділення Київського обласного перинатального центру обладнані сучасною апаратурою. Медики використовують сучасні технології діагностики та терапії. У пологовому будинку є новітнє обладнання, а саме – кувези для малюків, сучасні наркозні апарати, спеціальне обладнання, яке дає можливість визначати патології у ненароджених дітей тощо.

Відділення акушерської реанімації створено для підтримки і лікування породіль, у яких виявлені деякі патології або є хвороби, виявлені ще до вагітності або вже під час вагітності. Акушерська реанімація відрізняється від відділення патології вагітності тим, що у відділенні патології вагітності знаходяться породіллі з так званої групи ризику. Акушерська реанімація спеціалізується саме на гострих і екстремальних випадках.

Відділення інтенсивної терапії та II етапу виходжування новонароджених оснащене за останнім словом техніки. Є кувези для новонароджених, апарати вентиляції легенів, моніторингова апаратура.

На базі Київського обласного перинатального центру функціонує Поліклінічне відділення медичної генетики та планування сім’ї з лабораторією та Клініко-діагностична лабораторія.

Юридична адреса: 04107, м. Київ, вул. Багговутівська, будинок 1, кор. 15.

Контактний телефон: 044-483-00-57.