
Сьогодні до нас завітали поважні гості в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський, голова ПК з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Андрій Кріпак, т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я КОДА Віталій Сидоренко, представники компанії GIZ Ukraine, директорка БФ «RePower Ukraine» Світлана Вовченко, директор Menlo Electric в Україні Олександр Піскун та ін., які взяли участь у офіційному запуску потужної сонячної електростанції, яка відтепер буде працювати у Київському обласному перинатальному центрі.
Щороку близько 44 000 матерів і новонароджених потребують безперебійного електропостачання для отримання життєво необхідної медичної допомоги у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, щоб це забезпечити, фонд RePower Ukraine встановив сонячну електростанцію на даху відділення у нашому перинатальному центрі.
«Відтепер лікарі та малюки можуть бути спокійнішими – у перинатальному центрі запрацювала потужна сонячна електростанція. Вона генеруватиме понад 37 800 кВт год на рік, забезпечуючи безперебійне живлення у періоди відключень електроенергії. Це означає, що тепер відділення інтенсивної терапії новонароджених, де виходжують малюків навіть з вагою 450 грамів, працюватиме безперебійно. Сонячна енергія стала гарантією того, що кожне дитя матиме шанс на життя», – зауважив Ярослав Добрянський.
Цей проєкт насамперед про безпеку та збереження життя.
«Ми приймаємо як складні, так і надскладні пологи. Наш особистий рекорд — новонароджений вагою всього 450 грамів. Нам вдалося його врятувати, і він вижив. Проте зараз близько 70% пологів супроводжуються ускладненнями. Саме тому ми покладаємось на стабільне електропостачання — щоб під час відключень ми могли повністю зосередитися на матері та немовляті, а не шукати джерело світла. Ми вдячні усім, хто доклав стільки зусиль, аби це стало реальністю. Хочемо висловити особливу подяку компанії «GIZ Ukraine», фонду «RePower Ukraine», а також компаніям «Menlo Electric», «Sun.Store», «JinkoSolar», «Sungrow» та усьому керівному складу Київської обласної ради, волонтерам, водіям та технічній групі, яка сьогодні запустила цю станцію. Безумовно, це ще один переможний крок для того, аби маленькі життя були у безпеці!» – наголосив генеральний директор КНП КОР «Київський обласний перинатальний центр» Олександр Качур.
Окрім енергонезалежності, сонячна електростанція має позитивний вплив на довкілля. Вона зменшує залежність лікарні від викопного палива та знижує рівень викидів вуглецю. За рік вона допомагає скоротити близько 20,64 тонн парникових газів — це вагомий внесок у сталий розвиток!
«Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам Menlo Electric, sun.store, Sungrow і JinkoSolar за надання високоякісного обладнання — сонячних панелей, акумуляторних батарей та інверторів. Завдяки їхній професійній і оперативній підтримці вдалося реалізувати цей масштабний та вкрай важливий проєкт. Окрему подяку висловлюємо GIZ за стратегічну підтримку та фінансування цієї ініціативи, що допомогло забезпечити лікарню надійним джерелом енергії. Інвестуючи у здоров’я матерів і дітей, ми інвестуємо в майбутнє нашої країни», — зазначила Світлана Вовченко, директорка благодійного фонду RePower Ukraine.
Зауважимо, дана сонячна станція має потужність панелей – 34,2 кВт, а акумулятори мають ємність у 30 кВт год. Окрім енергетичної незалежності, проект має ще один важливий вимір – екологічний. Сонячна станція дозволяє значно знизити споживання викопного палива та щорічно зменшувати викиди парникових газів на понад 20 тонн.
Технічні характеристики сонячної електростанції:
- Тип: Гібридна / дахова
- Потужність сонячних панелей: 33 кВт
- Ємність акумуляторних батарей: 30 кВт·год
- Очікуване річне виробництво електроенергії: 29 480 кВт·год
- Очікуване річне скорочення викидів парникових газів: 20,64 тонни
Довідково:
Проєкт реалізований фондом RePower Ukraine у співпраці з іншими громадськими організаціями в межах програми «Відновлювана енергетика для стійкої України». Проєкт «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» (R2U) здійснюється за дорученням Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) за підтримки Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) в Україні та впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.