Співробітники кафедри акушерства та гінекології №1 НМАПО ім. П.Л. Шупика знаходяться в активному пошуку найбільш оптимального способу розродження вагітних з аномально інвазивною плацентою.

02.09.2020 року в Київському обласному перинатальному центрі за участі співробітників кафедри та лікарів центру було розроджено вагітну з передлежанням та врощенням плаценти в дно сечового міхура (Placenta accreta/percreta) шляхом проведення кесарева розтину, гістеректомією без придатків, пластикою дна сечового міхура, із застосуванням сучасних електрохірургічних та медикаментозних технологій.

Інтраопераційно використовували введення транексамової кислоти, аргоноплазмову коагуляцію тканин та технологію електрозварювання Aesculap Caiman. Крім того, з метою зменшення об’єму крововтрати було проведено білатеральне перев’язування внутрішніх клубових артерій. Усі проведені заходи дозволили мінімізувати вірогідність ускладнень, суттєво зменшили об’єм крововтрати, яка у деяких випадках може сягати або перевищувати об’єм циркулюючої крові жінки.

У нашому випадку об’єм крововтрати склав приблизно 900 мл, що не потребувало проведення гемотрансфузії. Поточний стан пацієнтки і новонародженого задовільні, породілля знаходиться на сумісному перебуванні з дитиною.